Czym jest olejek moringa do włosów?

Olejek moringa pozyskiwany jest z nasion owoców drzewa moringa, zwanego drzewem cudu lub drzewem chrzanowym. Proces wytwarzania olejku polega na tłoczenia na zimno i nie poddawaniu otrzymanej substancji rafinacji, czyli oczyszczaniu. Olejek moringa należy przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu, z daleka od źródła światła, wilgoci i powietrza. Trzeba pamiętać, że w lodówce tężeje, a podgrzany do temperatury 70°C traci swoje cenne właściwości. Sposób pozyskiwania i przechowywania wpływają na to, jak produkt oddziałuje na naszą skórę i włosy oraz z jakim skutkiem działają składniki odżywcze. A zaliczymy do nich między innymi: kwasy tłuszczowe (oleinowy, palmitynowy, stearynowy, arachidowy i linolowy), minerały (potas, żelazo, mangan ) i witaminy (C, A, E).

Olejek moringa przeznaczony jest do pielęgnacji skóry i włosów. Posiada silne właściwości nawilżające i regenerujące. Wygładza zmarszczki, rozjaśnia przebarwienia, poprawia sprężystość cery, zatrzymuje w głębszych warstwach skóry odpowiednią ilość wody, utrzymuje odpowiedni owal twarzy. Wspomaga odbudowę komórek skóry, redukuje objawy zmęczenia cery, likwiduje opuchnięcia i cienie pod oczami.

Równie dobre rezultaty olejek moringa zapewnia skórze głowy i włosom. Reguluje pracę gruczołów łojowych, przeciwdziała przetłuszczaniu się włosów, zapobiega nadmiernemu wydzielaniu sebum. Łagodzi podrażnienia, pomaga w walce z łupieżem i innymi chorobami dermatologicznymi skóry głowy. Wzmacnia cebulki włosowe, sprawia, że włosy stają się mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne. Dzięki olejkowi moringa włosy są łatwiejsze do rozczesania i wymodelowania. Suszenie i inne zabiegi fryzjerskie są prostsze i bezpieczniejsze: pasemka są chronione natłuszczającą powłoczką, która zabezpiecza przed działaniem gorącej temperatury i składnikami zawartymi między innymi w farbach i niektórych szamponach. Poza tym, olejek moringa wygładza i pomaga ujarzmić niesforne pasemka, w tym tzw. baby hair. Podczas systematycznie przeprowadzanych aplikacji końcówki włosów stają się bardziej podatne na uszkodzenia, są zregenerowane, nie rozdwajają się.

Jak nakładać olejek moringa? Produkt można nanosić zarówno na suche, jak i mokre włosy. Kilka kropel kosmetyku ogrzewa się w dłoniach i nanosi na całą długość pasemek. Olejek moringa można również wsmarować w końcówki włosów lub skórę głowy. Masaż poprawi krążenie krwi, przyspieszy wchłanianie składników aktywnych oraz polepszy pracę cebulek i mieszków włosowych. Po upływie około godziny produkt zmywa się delikatnym szamponem, a włosom pozwala się swobodnie wyschnąć.