Starcie tytanów: olej moringa czy olej arganowy? Który lepszy?

Wśród tak wielu olejków kosmetycznych prym wiodą tylko nieliczne. Najpopularniejszy jest olej arganowy, ale równie silną konkurencją dla niego jest m.in. olej moringa. Który z nich jest lepszy i bardziej przyda się w codziennej pielęgnacji? Sprawdź!

olej-arganowy-nanoil

Moringa Oleifera Oil czy Argania Spinosa Kernel Oil?

Olej moringa

Wytłaczany jest z nasion drzewa moringa. To lekki i dobrze rozprowadzający się olej, podobny w swoim składzie do oliwy z oliwek. Jest odporny na jełczenie, ale zaleca się mieszać go z innymi olejami przed nałożeniem na skórę. Głównym jego składnikiem jest cenny kwas oleinowy. Olej moringa najczęściej wykorzystuje się do masażu, produkcji mydeł i olejków aromaterapeutycznych. Co ciekawe, pierwsze zapiski o tym oleju sięgają roku 1400 p.n.e. – podobno stosowano go wówczas przeciw zmarszczkom.

Olej arganowy

Pozyskuje się go z orzechów endemicznego, marokańskiego gatunku drzewa arganowego. Najlepszy jest tłoczony na zimno i nierafinowany. Do uzyskania 1 litra cennego oleju potrzeba aż 30 kg orzechów! To równie lekki i doskonale wchłaniający się olej o bardzo uniwersalnym zastosowaniu – na włosy, skórę ciała i twarzy, paznokcie, a nawet brwi i rzęsy. Nie podrażnia, a wręcz przynosi ukojenie. Zawiera więcej witaminy E niż oliwa z oliwek i ponad 100 innych związków, w tym naturalne filtry UV. Nieprzetworzony olej arganowy jest jadalny, choć częściej wykorzystuje się go w kosmetyce.

Który olej jest lepszy?

olejek-arganowy-nanoil

 

W konkurencji na najlepszy, najbardziej uniwersalny i najskuteczniejszy olejek do pielęgnacji lepiej wypada olej arganowy. Dlaczego?

Zwycięzcą jest olej arganowy, ponieważ:

  1. Ma lepsze proporcje kwasów tłuszczowych omega.
  2. Zawiera więcej witaminy młodości (wit. E).
  3. Bez obaw można stosować go samodzielnie.
  4. Lepiej się wchłania i nie wywołuje podrażnień.
  5. Jest uniwersalny – pasuje każdym włosom i skórze.
  6. Skuteczniej przeciwdziała starzeniu się i regeneruje.

Najlepszy. Olej arganowy Nanoil

Wybierając olej arganowy, warto zwrócić uwagę na jego pochodzenie i jakość. Przy tak dużej popularności tego oleju łatwo o podróbki i mieszanki, w których olej arganowy jest tylko na etykiecie, a w składzie tylko w śladowych ilościach. Żeby tego uniknąć, można sięgnąć po sprawdzony produkt.

Olej arganowy Nanoil to gwarancja najwyższej jakości – jest zimnotłoczony, nierafinowany, 100% organiczny, biozgodny.

Jego największą zaletą jest skład całkowicie wolny od parabenów, silikonów i sztucznych aromatów, w którym króluje tylko tłoczony tradycyjną metodą olej z orzechów arganowych. Dzięki temu zawiera:

  • duże ilości antyoksydacyjnej witaminy E,
  • bardzo cenne nienasycone kwasy tłuszczowe omega-6,
  • skwalen, czyli składnik niezbędny naszej skórze,
  • dziesiątki odżywczych składników mineralnych,
  • naturalne substancje chroniące przed słońcem.

olejek-arganowy-nanoil

Olej arganowy Nanoil w pielęgnacji

Jak działa olej arganowy Nanoil? Jakich efektów możemy spodziewać się, stosując go na skórę, włosy lub paznokcie?

WŁOSY: Olej arganowy Nanoil sprawdza się przede wszystkim na włosach wysokoporowatych i średnioporowatych, choć jako olejek do stylizacji można zastosować go właściwie na każdym ich rodzaju.

Stosowany regularnie na skórę głowy wzmacnia cebulki, zapobiega wypadaniu włosów i pobudza ich wzrost. Olejowanie włosów olejem arganowym nie tylko powoduje ich zagęszczenie, ale również odbudowę. To jeden z najsilniej regenerujących olejków naturalnych, który nadaje włosom miękkość, elastyczność i zdrowie, przekładające się na piękny wygląd.

SKÓRA: Olej arganowy Nanoil warto stosować na skórę odwodnioną, zniszczoną, z problemami typu trądzik i starzejącą się, ale nie tylko, bo świetnie pielęgnuje właściwości każdy typ skóry.

Można zastosować go nie tylko jako zamiennik kremu lub balsamu, ale także bazę do masek, mocno odżywcze serum, olej do demakijażu lub masażu. Przy regularnym stosowaniu zapewnia skórze odpowiednie nawilżenie i odżywienie, wygładza, uelastycznia i nadaje miękkość. Pomaga zwalczać cellulit i zmniejsza przebarwienia, a także widocznie odmładza skórę – nie tylko na twarzy, ale na całym ciele. Spłyca zmarszczki i nadaje cerze świetlisty, zdrowy blask.